معرفی ۵۶ تا از بهترین انیمه های اکشن عاشقانه

• شروع کننده موضوع Loura
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 20
  • پاسخ ها 39
انیمه و انیمیشن

Loura

مدیر آزمایشی تالار نقدانه
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
1. تایتان مهاجم (اتک ان تایتان)– Shingeki no Kyojin – 2013

خیلیا با این انیمه اوتاکو شدن (از جمله خودم) این انیمه یه جوری شما رو تو دنیای انیمه فرو میکنه و یه احساساتی رو در شما زنده میکنه که پیش خودتون میگید ودف ، این احساسات تا حالا کجا بودن ؟ . اتک ان تایتان یه انیمه ی شاهکاره که دیدنش به هرکسی پیشنهاد میشه . میخواید کسی رو اوتاکو کنید جوابش اتکه ، کسی میگه اینیمه فیقیط واسه بیچیه هاست :/ ! جوابش اتکه ، کسی میگه انیمه ها زده دینن ؟ (اسلام) ، اونم اتک جوابشه .

اونایی که فصل 4 رو دیدن متوجه میشن منظورم چیه !! اینکه این انیمه چطور به قوم یهود نژاد پرست (شما بخونید اسرائیلی) که خودشون رو بالاتر از بقیه ی مردم میدونن تیکه میزنه و …. (سعی میکنم سرم که خلوت شد یه مقاله ی کامل و جامع برای قانع کردن افرادی که متوجه این موضوع نشدن بنویسم (ولی خدایی باورم نمیشهاز این موضوع بو نبرده باشه ! ) )

• نوع : سریالی
  • تعداد قسمت : فصل اول 24 / فصل دوم 12 / فصل سوم 22 / فصل 4 درحال پخش
  • وضعیت : درحال پخش
  • زمان هر قسمت : 24 دقیقه
  • ژانر ها : اکشن , نظامی , رازآلود , قدرتی , درام , فانتزی , پسرانه
  • رده سنی : +17 (خشونت و فحاشی)
داستان انیمه اکشنه تایتان مهاجم (اتک ان تایتان) Shingeki no Kyojin

بشر به دلیل به وجود اومدن ناگهانی موجوداتی به نام تایتان تا آستانه ی نابودی پیش رفت و در مدت زمان 100 سال داخل دیوارها زندگی کرد تا اینکه بلاخره آرامش دیوار ها از بین رفت و … از من نخواین حتی قسمت اول رو برای توضیح داستان اسپویل کنم . اگر هنوز این انیمه رو ندیدید برید و قسمت اولش رو ببینید تا با یک شروع طوفانی روبرو بشید اما قبلش حتما دستشویی برید و یه چیزی هم برای خوردن کنار دستتون بذارید چون احتمالا بعد از دیدن قسمت 1 تا فصل اول رو کامل نبینید ول کن نباشید

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
2. هانتر × هانتر– Hunter × Hunter– 2011

همینطور که قبلا هم گفتم این انیمه دوتا سری هستش که یکیشون از سال 1999 الی 2001 ادامه داشته و بعدی هم مال سال 2011 الی 2014 هست . پیشنهاد من اینه که شما سری قدیمی انیمه ی هانتر × هانتر – Hunter x Hunter – رو کلا بیخیال بشید و برید سراغ اصل جنس یعنی همین نسخه ی جدیدش چون هم گرافیک و صدا گذاری خیلی بهتری داره ، هم از لحاظ داستانی دوباره از روی مانگا اقتباس شده و آرک های داستانی بیشتری داره و هم تعداد اپیزود هاش بیشتره .

• تعداد قسمت : 148
  • وضعیت : اتمام پخش
  • زمان هر قسمت : 23 دقیقه
  • ژانر ها : اکشن , ماجراجویی , فانتزی , پسرانه , قدرتی
  • رده سنی : +13
داستان انیمه اکشن فانتزی هانتر × هانتر Hunter × Hunter

هانتر به معنای شکارچیه ، کسی که برای انجام عملیات های خطرناک به تمام نقاط دنیا سفر میکنه . “گون” پسر یک هانتره که خیلی وقته پدرشو گم کرده و فکر میکنه اگه بتونه مثل پدرش یه هانتر بشه در آخر میتونه پدرش رو پیدا کنه و به خونه برش گردونه . “گون” که تازه 12 سالش شده از خونه میره تا توی آزمون های انتخاب هانتر شرکت کنه ، آزمونی که پر از امتحانات مرگبار و خطرناکه . تو این سفر خطرناک “گون” سه تا دوست صمیمی پیدا میکنه .

“کوروپیکا” که مشتاق گرفتن انتقامه ، “لئوریو” دکتر و “کیلوا” آدمکش سابق . هر 4 تا دوست صمیمی برای عبور از مراحل سخت و طاقت فرسا ی این امتحان و رسیدن به هدفشون باید با هم همکاری کنن تا بتونن موفق بشن . این انیمه بر اساس مانگایی با همین نام به قلم “توگاشی یوشیهیرو” ساخته شده .

الان که دارم این مقاله رو مینویسم میزان رضایت از این انیمه 95 درصده همچنین که این انیمهه جزو 10 تای اول لیستمونه پس به احتمال زیاد از دیدنش لذت میبرید و پشیمون نمیشید .

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
3. شیطان کش– Kimetsu no Yaiba– 2019

انقدر تعریف این انیمه رو شنیدم که سریع رفتم و کلشو با کیفیت 1080 دانلود کردم ، نشستم پاش و حدود نصفشم دیدم و با اینکه از فایت هاش زیاد خوشم نیومد ، اما داستان نسبتا کلیشه ای (یه پسر ضعیف که قوی میشه) اما جذابش و اون بخشش که شخصیت اصلی همش از خواهرش مراقبت نمیکرد و باهم تو فایت ها همکاری داشتن (هردوشون بهم تکیه میکردن) باعث شد این انیمه رو دوست داشته باشم . (نه من فمنیسم نیستم ولی خوب از اینجور دخترا بیشتر خوشم میاد ؟ بنظرتون میکاسا و رم چرا انقدر محبوبن ؟؟ )

تا اینکه بعد از ورود این مو زرده (عکس بالا سمت چپتون) داستانش یکم واسم خسته کننده شد ، واسه همین ولش کردم که بعدا ادامشو ببینم ولی دیگه سراغش نرفتم . اما چرا با این حال همچین رتبه ی خوبی رو براش در نظر گرفتم ؟؟ چون انیمه ایه که واقعا محبوبه و این رتبه حقشه ، و اینکه شاید باب سلیقه ی من نباشه دلیل نمیشه تو این لیست نباشه

• تعداد قسمت : 26 / یه سینمایی/ 4 قسمت دو دقیقه ای
  • وضعیت : در حال پخش
  • ژانر ها : اکشن , شیطانی , تاریخی , پسرانه , ماوراء طبیعی
داستان انیمه اکشن شیطان کش Kimetsu no Yaiba

از دوران قدیم، شایعات از وجود دیوهایی انسان خوار گفتن،که درون جنگل در کمینن. به همین خاطر شهروندان محلی ، هیچوقت جرئت بیرون اومدن تو شب رو ندارن . بر اساس افسانه ها یه دیو کش وجود داره که شب پرسه میزنه و به شکار دیو های خونخوار میره (شبا که ما میخوابیم آقا پلیسه بیداره ) . این شایعات به زودی برای تانجیروی کم سن و سال تبدیل به واقعیتی خشن میشن .. از زمان مرگ پدرش ، اون مسئولیت خانوادش رو به دوش میکشه .

اونا زندگی شادی دارن تا اینکه خانواده ی تانجیرو توسط یه دیو سلاخی میشن و تنها بازموندشون که خواهر تانجیرو باشه هم به دیو تبدیل میشه اما در کمال ناباوری نزوکو (همون خواهره که تبدیل به دیو شده) هنوز نشونه هایی از احساسات و عقاید انسانی از خودش بروز میده .. و اینطور میشه که ماجراجویی تانجیرو برای نبرد با دیو ها و برگردوندن خواهرش به حالت قبلی شروع میشه .

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
4. وان پیس– One Piece– 1999

تا الان که دارم این مقاله رو مینویسم 980 اپیزود (قسمت) از وان پیس منتشر شده و پخش این انیمه به صورت هفتگی هنوز ادامه داره… و گمون کنم که نویسنده گفته تازه 60 درصد از داستان رو گفتم و 40 درصدش مونده ( یعنی اگه 990 قسمت مساوی باشه با 60 درصد ، 100 درصد داستان شاید 1550 قسمت طول بکشه ) البته من ریاضی دان نیستم و یه حساب سر انگشتی پیش خودم کردم پس اگه حساب کتابم اشتباه بوده بگید که درستش کنم .

خلاصه که همه ی ایناااا رو گفتم که بگم اگه میخواید One Piece رو شروع کنید با اینکه انیمه ی تحسین شده و خوبیه (اگه نبود که پخشش این همه مدت طول نمیکشید) باید صبر ایوب داشته باشید .

• تعداد قسمت : 980
  • وضعیت : در حال پخش
  • ژانر ها : اکشن , ماجراجویی , کمدی , قدرتی , درام , فانتزی , پسرانه
داستان انیمه اکشن وان پیس One Piece

“گل دی. راجر” که به عنوان پادشاه دزدان دریایی شناخته می شد, قوی ترین و بدنام ترین دزد دریایی گراند لاینه ، که دستگیری و اعدامش توسط دولت جهانی ، تغییراتی تو دنیا به وجود میاره . آخرین کلمات اون قبل از مرگش مکان بزرگترین گنج دنیا به نام وان پیس رو نشون میده . این پیام باعث شروع عصر دزدان دریایی میشه و مردانی که رویای پیدا کردن وان پیس (که در صورت پیدا کردنش وعده ی بدست آوردن مقدار نامحدودی ثروت و شهرت داده شده) چیزی که هرکسی آرزوی بدست آوردنش رو داره ، لقب پادشاه دزدان دریایه …

و اما داستان حول لوفی ، کسی که با هدف تبدیل شدن به پادشاه دزدان دریایی در جستجوی گنجه میگذره ، تو دوره و زمونه ی دزدای دریایی ، با خوردن یه میوه ی ممنوعه میتونید یه توانایی متفاوت بدست بیارید . و لوفی که یه دزد دریایی بزرگه توانایی تبدیل شدن به یک انسان لاستیکی رو بدست میاره .

شما وقتی که شروع به دیدن منظره باشکوه جهان ، صحنه های نبرد قدرتمند ، پیوند های مردم و … میکنید ، متوقف میشید. پیدا کردن یه هچین چیزی سخته ! One Piece یک اثر محبوب با عناصر حل کننده رمز و راز مثل رمز و راز پیدایش جهان و هویت “گنج یک قطعه” که هنوز روشن نشده هستش .

همینطور که خودتون هم میدونید مانگای وان پیس از انیمش خیلی بهتره و هم وقت کم تری ازتون میگیره هم لذت بیشتری بهتون میده البته اگه مانگا فن باشید !

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
5. سورت آرت آنلاین– Sword Art Online– 2012

نمیدونم چرا بعضیا فک میکنن با هیت کردن این انیمه همه فک میکنن خیلی گنگشون بالاست و چمیدونم خیلی از انیمه سرشون میشه یا از بقیه بهتر میفهمن …. انگار این یه قانون نانوشته س که اگه میخوای بگی خیلی گنگت تو تو دیدن انیمه بالاست و سوپر اوتاکویی باید بیای بگی سورت آرت آنلابن خیلی مزخرفه و فقط واسه بچه ها خوبه و تمام اونایی که فن این انیمه هستن 16 سالشونه ، اندکی تفکر خواهشا !!

• تعداد قسمت : فصل اول 25 / این انیمه هم یه مقاله ی جداگونه واسه ترتیب دیدنش میخواد که اگه شما بخواید میتونیم براتون بنویسیمش
  • ژانر ها : اکشن , ماجراجویی , فانتزی , بازی , عاشقانه
داستان انیمه اکشن عاشقانه ی سورت آرت آنلاین Sword Art Online

تو دورانی که علم پیشرفته تر شده ، بازی های VR هم پیشرفت کردن تا تجربه واقعی تری به بازیکنا ارئه بدن . در همین حال ، سرویس رسمی بازی آنلاین “Sword Art Online” آغاز شده . از جمله شخصیت اصلی یعنی Kirito ، از فضای مجازی ایده آل در روز راه اندازی سرویس لذت بردن . با این حال ، توسعه دهنده های این بازی از سیستمی که به اعصاب وصل شده سواستفاده میکنن و ….

خیلی وقت پیش یه مقاله خوندم که توش این انیمه معرفی شده بود و نویسنده ی با مرامش حتی قسمت اول این انیمه رو هم اسپویل نکرده بود و فقط از ما خواننده های مقالش خواست که قسمت اول این انیمه رو ببینیم و منم رفتم دیدم و با یک شروع طوفانی شوکه شدم و لذت بردم . واسه همین به شما هم پیشنهاد میکنم بدون خوندن هیچ خلاصه داستان یا نظری برید و قسمت اول این انیمه رو ببینید ، بعد بیاید و نظرتونو زیر همین پست برام بنویسید . 😉

بیاید برگردیم سراغ بحث هیتر های عزیز ، قبول دارم انیمه تو فصل های بعدیش ضعیف میشه ولی این دلیل نمیشه دیگران رو از دیدن فصل اول این انیمه که یک شاهکار در ژانر خودش (البته چند پله بعد از Re:Zero) به حساب میاد منع کنید . من خودم این انیمه رو کامل ندیدم و بعد از پایان داستان دومش چون برام خسته کننده شده بود و حس میکردم نویسنده چیزی برای ارائه نداره ولش کردم . ولی هیچوقت هم نیومدم به این شدت بهش هیت بدم . بستگی داره شما از یه انیمه چی بخواید؟ من حس خوب میخواستم که فصل اول این انیمه اون حس خوب رو بهم داد .

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
6. یو یو هاکوشو– YuYu Hakusho– 1992

YuYu Hakusho از اون دسته انیمه هاست که به این راحتیا قدیمی نمیشن و حتی اون دسته افرادی رو که به انیمه های قدیمی علاقه نشون نمیدن رو هم جذب خودشون میکنن . همینجوری که که خودتونم میبینید آرت شخصیت ها (با اینکه انیمه قدیمیه) خاص و جذابه و این به علاوه ی یه داستان جذاب باعث میشه تا انیمه ی یو یو هاکوشو تبدیل به یه انیمه ی جذاب و دیدنی بشه .

• تعداد قسمت : 112 + 1 سینمایی
  • ژانر ها : اکشن , کمدی , شیطانی , ماوراء طبیعی , هنرهای رزمی , پسرانه
داستان انیمه اکشن یو یو هاکوشو YuYu Hakusho

شخصیت اصلی ، یوسوکه اورامشی ، که یه دانش آموز دبیرستانی بدجنس و خودخواهه ، بنا به دلایلی مورد یه سری آزمون های خاص قرار میگیره و طی اونا به عنوان کاراگاه ارواح انتخاب میشه . اون با کوابارا هم کلاسیش و هی ای و کوراما که دو دیو قدرتمند هستن ، هم تیمی میشه تا دنیای ارواح و انسان ها رو بهبود ببخشه . اونها همچنین تو مسابقات رزمی شرکت میکنن و قدرت های خودشون رو به نمایش میذارن .

صحنه های نبرد با شخصیت های جذاب حتی بعد از پایان انیمه هم هنوز خواننده های زیادی رو به خودش جلب میکنه . این کار به ویژه به افرادی که نبردهای توانایی بالا و یوکای رو دوست دارن توصیه میشه .

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
7. شاخص جادویی مشخص– Toaru Majutsu no Index– 2008

Toaru Majutsu no Index یه انیمه ی اکشن قدرتی و کاملا سلیقه ایه و ممکنه خوشتون بیاد یا حتی نیاد ! ولی میتونم بهتون اطمینان بدم که هرچی داستان جلو تر میره جذاب تر میشه و انیمه فصل به فصل بهتر و بهتر میشه و رشد بیشتری میکنه . به هر حال من هرچیم بگم احتمالا شما جذب داستانش میشید و میره تو لیست دانلودتون

• تعداد قسمت : فصل اول و دوم هرکدوم 24 و فصل سوم 25
  • ژانر ها : اکشن , جادویی , علمی تخیلی , قدرتی
داستان انیمه اکشن جادوییه شاخص جادویی مشخص Toaru Majutsu no Index

در آینده ای نزدیک ، اردوگاهی که از قدرت علم استفاده میکنن و اردوگاهی که از قدرت جادو استفاده میکنن باهم در تضاد هستن . کامیجوی تومنا یه دانش آموزه که تو آکادمی شهر زندگی میکنه ، مدرسه ای بسیار پیشرفته از لحاظ تکنولوژی ، اون که از لحاظ قدرتی در رده 0 قرار داره (بدون هیچ قدرتی) به طور ناگهانی قابلیت تصور شکن رو پیدا میکنه ، قابلیتی که باهاش میتونه هرچیزی رو به واقعیت تبدیل کنه .

اون با دختری به نام ایندکس آشنا میشه که میخواد از دست یک اورگان جادویی و قدرتمند فرار کنه ، اون 103000 عدد کتاب جادوی ممنوعه داره که اون اورگان هم به دنبال اون هاست . حالا آینده و زندگی این دو به هم پیوند خورده و اون باید به ایندکس کمک کنه تا بتونه فرار کنه و…

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
8. جوجوتسو کایسن – Jujutsu Kaisen– 2020

Jujutsu Kaisen انیمه ایه که با یه شروع طوفانی و آرت استایل جذاب شخصیت هاش شما رو مجذوب خودش میکنه ، همچنین مبارزات نفس گیر و کمدی باحالش هم باعث میشه که این انیمه جزو خوبای ژانر اکشن شناخته بشه .

• تعداد قسمت : 24
  • ژانر ها : اکشن , شیطانی , ماوراء طبیعی , مدرسه ای , پسرانه
داستان انیمه اکشن شیطانی جوجوتسو کایسن Jujutsu Kaisen

شخصیت اصلی ، یوجی ایتادوری ، که تو شهر سندای ، استان میاگی زندگی میکنه ، یه دانش آموز دبیرستانیه که دارای توانایی های جسمی بسیار دور از انسانه . در ژوئن 2018 ، اون برای نجات دوستانی که مورد لعن قرار گرفتن ، نفرین درجه خاص “انگشت داخلی دو طرفه” رو که تو مدرسه ذخیره شده بود رو می بلعه . در نتیجه دنیای جادویی که وجودش رو خطرناک میدید ، اونو به اعدام محکوم کرد .

با این حال به پیشنهاد ساتورو گوجو ، یه جادوگر ویژه ، عصای ببر تصمیم می گیره “همه انگشتان مسافرخانه رو بنوشه و سپس بمیره “. “Jujutsu Kaisen” پر از موارد برجستس ، مثل صحنه های نبرد شدید و صحنه های گنگ که شخصیت های منحصر به فرد در اونها نقش فعالی دارن . انیمه جوجوتسو کایسن یک خیال تاریک باشکوهه که مطمئنن در جهان حاکم میشه .

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
9. ماجراجویی عجیب و غریب جوجو – JoJo’s Bizarre Adventure– 2012

میخواستم خودم معرفیش کنم ولی یه نظر دیدم تو سایت ***** (از گفتن اسم سایت به دلیلی که خودتون بهتر از ما میدونید معذوریم) که خیلی عالی کامل و جامع نوشته شده بود واسه همین بدون اندکی ویرایش تو قسمت داستان انیمه براتون قرارش میدم .

• تعداد قسمت : 152
  • ژانر ها : اکشن , ماجراجویی , ماوراء طبیعی , خون آشام , پسرانه
داستان انیمه اکشن ماجراجویی عجیب و غریب جوجو JoJo’s Bizarre Adventure

یکی از خوش ساخت ترین انیمه های موجود که متاسفانه در ایران نسبتا ناشناختس. از این انیمه هایی نیست که مطمئنی کسی نمیمیره و از اونا هم نیست که زرت و زرت بکشه، مرگ کاراکتر کاملا با توجه به پلاته و اگه لازم باشه ترسی از کشتن کاراکتر ها نداره.

یه خوبی دیگش هم اینه که چون هر فصل کاراکتر متفاوتی داره (هر فصل داستان یکی از اعضای خانواده جواستاره) هم تکراری نمیشه (که میگن فصل دوم معمولا ضعیف تر از فصل اوله) و هم حتما یکیو پیدا میکنی که ازش خوشت بیاد بیاد و باهاش ارتباط برقرار کنی.

مانگاش از مانگای وان پیس هم قدیمی تره و خیلی تو فرهنگ ژاپن بهش احترام گذاشته میشه بطوریکه تو ناروتو، فیری تیل، کیل لا کیل ، دیجیمون و … بهش اشاره شده. پارت اول ممکنه اونقد خوب نباشه ولی به پارت دو که برسه (سیزن۱ اپیزود ۱۰ و ۱۱) خیلی خوب میشه. خلاصه اگ دنبال یه انیمه با داستان و اکشن خوب هستید جوجو بهتون پیشنهاد میشه. پ.ن: لازم به ذکره اوپنینگ های خوبی هم داره )

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
10. دی گری-من – D.Gray-man– 2006

شاید شما هم وقتی دیدن انیمه ی D.Gray-man رو شروع کنید فکر کنید که اینم یه انیمه ی شوننه مثل بقیه ی انیمه های شونن ! اما باید بگم که به شدت اشتباه میکنید . پیشرفت داستانش یکم کنده ولی وقتی به اونجایی که باید برسه (خودتون میفهمید کجا) تبدیل میشه به یکی از انیمه های شاهکار و متفاوتی که دیدید . (و بازم هستن افرادی که بخاطر طراحی شخصیت ها از این انیمه خوششون نمیاد که در! شما دقیقا از یه انیمه اکشن چه انتظاری دارید ؟ )

• تعداد قسمت : 103 + سری جدید 13
  • ژانر ها : اکشن , ماجراجویی , کمدی , قدرتی , شیطانی , پسرانه
  • رده سنی : 13+
داستان انیمه اکشن دی گری-من D.Gray-man

این انیمه تو دنیایی مثل اروپا در اواخر قرن نوزدهم تنظیم شده و در دنیایی مانند اروپا در اواخر قرن نوزدهم تنظیم شده و نبرد بین “آکوما” و “جن گیر” های مخالف اونها به تصویر کشیده میشه . خالق “آکوما” ، ارل هزاره ، در تلاشه تا جهان رو نابود کنه ، اما “جن گیرها” از جمله شخصیت اصلی آلن واکر تلاش میکنن جلوی اونو بگیرن .

“جن گیرها” تنها با سلاح “بی گناهی” میجنگن که میتونه “آکوما” رو نابود کنه . همچنین ناگفته نمونه که ، بسیاری از اسرار و راز ها تو این انیمه پراکنده شدن که با روشن شدن تدریجی این اسرار ، باعث لذت هرچه تمام تر شما از انیمه دی گری-من میشن .

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
11. کینیکومن – Kinnikuman– 1983

کینیکومن یه انیمه ی نوستالژی و قدیمی تو سبک رقابتی و خشنه ، پس اگه از این سبک انیمه خوشتون میاد و با دیدن انیمه های قدیمی هم مشکلی ندارید Kinnikuman میتونه انتخاب خوبی براتون باشه .

• تعداد قسمت : 137
  • ژانر ها : ماجراجویی , کمدی , ورزشی , پسرانه
داستان انیمه اکشن ورزشیه کینیکومن Kinnikuman

کنیکومن یه ابر قهرمانه… از نوع بدش. یه روز شخصی به نام میت به کینیکومن میگه که اون شاهزاده سیاره آدم فضاییاست. کنیکومن باید دفعات بی شماری با شیاطین چیوجین بجنگنه و توی تورنمنت ها شرکت کنه که پول و احترام به دست بیاره …

یکی از جذابیت های انیمه ی کنیکومن نه تنها صحنه های نبرد با محوریت کشتی حرفه ای ، بلکه تعداد بیشماری از صحنه های جدیشه که با شوخی ظاهر میشن . به عنوان دنباله این انیمه ی زیبا ، “Kinnikuman II” که پخشش از ۱۴ سپتامبر ۲۰۰۲ استارت خورده و پسر کنیکومن در اون نقش فعالی داره (مثل رابطه ی ناروتو و بروتو :D) هم به یه انیمه ی جذاب تبدیل شده و چیزی که باحال ترش کرده اینه که بسیاری از شخصیت های انیمه ی کینیکومن هم توش نقش ایفا میکنن و این جریان باعث خوشحالی طرفدارای این انیمه ی اکشن کمدی شده .

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
12. بی نظمی در دبیرستان جادو – The Irregular at Magic High School – 2014

اکشن فوق العاده ، فایت های دیدنی ، داستان جذاب و از همه مهم ترین شخصیت اصلی فاکینگ کول و باحال ما که با نام “تاتسویا” میشناسیمش ، از جمله دلایلی هستن که این انیمه رو دیدنی میکنن . (البته بعضیا هم هستن که از این انیمه خوششون نمیاد ، شاید سبکش رو دوست ندارن و شایدم دوست دارن متفاوت باشن الله اعلم ، خدا عالمست )

• تعداد قسمت : فصل اول 26 + 1 سینمایی / فصل دوم 13
  • ژانر ها : اکشن , علمی تخیلی , ماوراء طبیعی , جادویی , عاشقانه , مدرسه ای
داستان انیمه اکشن عاشقانه بی نظمی در دبیرستان جادو The Irregular at Magic High School

جادو محصول افسانه و داستان نیست ، اما از زمانی نامعلوم تبدیل به یک تکنولوژی واقعی برای مردم شده ، درحالی که جادو تبدیل به مهارتی فنی شده ، قدرت ماوراءالطبیعه هم از طریق جادو تبدیل به تکنولوژی نظام یافته شده و یک کاربر قدرت ماوراء الطبیعه” تبدیل به یک “تکنسین” جادو میشه و تکنسیتن های جادو تو دبیرستان ها و دانشگاه ها اموزش میبینن .

این داستان دربارۀ: “تاتسویا” یک برادر بزرگِ ضعیف و ناموفق و “میوکی” یک خواهر کوچیکِ کامل، بی‌عیب و نقص و با اهدافِ عالیه . بعد از ورود این دو خواهر و برادر به دبیرستان جادو، مرحله‌ای از اغتشاشات روزانه آغاز میشه و …

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
13. سایکو-پاس -۲۰۱۲- Psycho-pass

Psycho-pass انیمه ایه که تو آینده اتفاق میوفته و چیزی که زیاد داره فایت های باحال به علاوه ی چاشنی بازی با روح روان شماست . حال و هوای انیمه ی سایکو-پاس یه مقدار هالیوودیه واسه همین برای افرادی که تازه میخوان انیمه دیدن رو شروع کنن و به ژانر اکشن هم علاقه دارن یه پیشنهاد فوق العاده جذب کننده و البته اوتاکو کنندست

• تعداد قسمت : 22
  • زمان هر قسمت : 22 دقیقه
  • ژانر ها : اکشن , پلیسی , روانشناختی , علمی تخیلی
  • رده سنی : +17خشونت و فحاشی
داستان انیمه اکشن سایکو-پاس Psycho-pass

تو دنیای آینده میتونن احساسات ، خواسته ها و گرایش های روانشناختی انسان رو اندازه گیری کنن . عددی به نام “PSYCHO-PASS” که توسط سیستم اندازه گیری میشه ، میتونه وضعیت ارتکاب جرم رو به عنوان “ضریب جرم” در حالت عددی نمایش بده . کاراگاه های اداره امنیت عمومی ، از جمله شخصیت اصلی آکان تسونموری ، “سلطه گران” متصل به سیستم نامیده میشن . اونا از تپانچه ای استفاده میکنن که برای جلوگیری یا سرکوب جرم ساخته شده و میتونه شخص رو در مرحله ی اول بیهوش و در مرحله ی دوم بکشه .

آرت شخصیت های دخترش بر خلاف پسر ها زیاد جذاب نیست و یه مقدار رو مخه اما اونجوری نیست که اذیت کنه انیمه هم شاید جوری نباشه که شما رو انقدر جذب خودش کنه که بخواید همون لحظه ، همه ی قسمت هاشو ببینید و باید یه مقدار باهاش راه بیاید و صبر کنید .

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
14. روح خوار – Soul Eater – 2008

انیمه ی Soul Eater یه انیمه ی خاص برای افراد خاص پسنده ، دلیل خاص بودنشم داستانش نیست بلکه آرت و کیفیت طراحی شخصیت هاشه که بعضیا رو از این انیمه زده و بعضیا رو هم بیشتر جذب میکنه و یه چیز کاملا سلیقه ایه اما داستان این انیمه ( که بعضیا هم میگن شبیه ناروتوعه ) واقعا نقطه ی قوتش به حساب میاد .

• تعداد قسمت : 51
  • ژانر ها : اکشن , ماجراجویی , کمدی , درام , علمی تخیلی , فضایی
داستان انیمه اکشن روح خوار Soul Eater

داستان این انیمه داخل مدرسه ی شیبوسن (Shibusen) اتفاق میوفته . مکانی تخصصی شینیگامی ها و محل تحصیل اربابای سلاح . شخصیت های اصلی این انیمه ، سه ارباب سلاح به همراه سلاح هاشون هستن (ماکا و سول ، بلک استار و سوباکی ، کید به همراه پاتی و لیز). اونا برای رسیدن به عنوان “داس مرگ” تلاش میکنن که در واقع بالا ترین لقب برای یک سلاحه و البته در این راه ، باید روح 99 انسان شر و یک جادوگر زن رو جمع آوری کنن .

دانش آموزای شیبوسن در کنار تلاش برای جمع آوری ارواح ، از شهر خودشون(شهر مرگ – Death City) در برابر موجودات قدرتمند محافظت میکنن و در این حال در کلاسها شرکت میکنن و سعی میکنن هر روز در برابر موجودات قدرتمند محافظتنیرومند تر بشن .

اینجوری که من شنیدم قسمت های 39 تا 51 این انیمه فیلره یعنی از مانگا اقتباس نشده و اگه بخواید میتونید تا قسمت 39 این انیمه رو ببینید و بعد برید سراغ مانگا .

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
15. کابوی بیباپ – Cowboy Bebop – 1998

Cowboy Bebop با معادل فارسی کابوی بیباپ یکی از اون انیمه های شاهکاره که اگه نبینیدش یکی از بهترین ها رو از دست دادید . کابوی بیباپ با اینکه قدیمیه اما داستان جدیدی داره و همچنین گرافیک و فضای این انیمه هم شما رو حسابی جذب خودش میکنه . این انیمه تو هر ژانری مثل اکشن ، عاشقانه و فانتزی حرفی برای گفتن داره و یکی از خوبای دنیای انیمه س

• تعداد قسمت : 26 + 1 سینمایی
  • ژانر ها : اکشن , ماجراجویی , کمدی , درام , علمی تخیلی , فضایی
داستان انیمه اکشن کابوی بیباپ Cowboy Bebop

کابوی بیباپ
در مورد دنیاییه که نابود شده و مردمیه که تو سیارات منظومه شمسی زندگی میکنن و داستان حول یه کشتی به نام بیباپ روایت میشه که شغل ساکنانش دستگیری مجرمان فراری و گرفتن جایزشونه اونا خودشون رو کابوی صدا میکنن .

شینیچیرو واتانابه عاشق ترکیب ژانرهای موسیقی برای ایجاد فرمول های تازه ایه که قبلا دیده نشدن ، نمونه بارز این موضوع هم کابوی بیباپه که ژانر های مختلف رو با هم مخلوط کرده و یه میکس جذاب تحویلمون داده . هر قسمت این مجموعه ی زیبا چیز جدید و هیجان انگیزی ارائه میده که دیدنش خالی از لطف نیست !

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
16. ناروتو – Naruto – 2011

امکان نداره شما با دنیای بزرگ انیمه آشنایی داشته باشید ولی انیمه ی ناروتو رو نشناسید . ولی طبق تجربه هایی که داشتم معتقدم فقط غیرممکن غیرممکنه ، پس بریم سراغ توضیح و آشنایی با داستان این انیمه ی زیبا . انیمه ی Naruto یه انیمه اکشن شونن و طولانیه که طرفدار ها و البته هیتر های زیادی داره و یه دنیای جدید خلق کرده و جوری مارو درونش فرو میبره که نمیتونیم بیرون بیایم یا شایدم نمیخوایم که بیرون بیایم

• تعداد قسمت : 770 + کلی سینمایی و ova که معرفیشون یه مقاله ی کامل میخواد
  • ژانر ها : اکشن , ماجراجویی , کمدی , قدرتی , هنرهای رزمی , پسرانه
داستان انیمه اکشن ناروتو Naruto

انیمه “NARUTO” راوی داستانیه که موفقیت و رشد ناروتو اوزوماکی ، یه پسر پر سر و صدا و دردسر ساز رو روایت میکنه که توی دهکده ی مخفی برگ زندگی میکنه . ناروتو پدر و مادرش رو زود از دست داده و به عنوان یه یتیم تنها زندگی میکنه ، هدف ناروتو اینه که روزی هوکاگه بشه . اما در این راه با چالش ها و مشکلات زیادی روبرو میشه که خط داستانی این انیمه رو تشکیل میده .

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
17. تاج گناه – Guilty Crown – 2011

انیمه ی Guilty Crown با معادل فارسی تاج گناه یکی از مشابه ترین انیمه ها به کد گیاسه و اگر انیمه ی کد گیاس رو دوست داشتید احتمالا از این انیمه هم خوشتون میاد .

• تعداد قسمت : 22 + 1 ova
  • زمان هر قسمت : 24دقیقه
  • ژانر ها : اکشن , علمی تخیلی , قدرتی , درام , عاشقانه , روبات ها
داستان انیمه اکشن عاشقانه تاج گناه Guilty Crown

در سال 2039 میلادی ، ژاپن توسط ویروسی به نام “ویروس آخرالزمان” ویران میشه . از اون موقع (10سال پیش) ژاپن توسط سازمانی به نام GHQ اداره میشه که مرکزش ارتش ایالت متحدست . شخصیت اصلی ، شو اووما ، ناگهان با خواننده ای به نام اینوری یوزوریها آشنا میشه که اونو تحسین میکنه . اینوری که عضوی از گروه مقاومت به نام آندر تیکره ، قدرتی به نام ” تواناییه پادشاه ” رو به ، شو اووما ، میده . اون با این قدرت میتونه انواع سلاح و وسایل رو از بدن دوستاش بیرون بکشه ، این اتفاق زندگی اووما رو تغییر میده اما …

گیلتی کراون یه انیمه ی اکشن عاشقانه و فانتزیه که میتونه با نبرد هایی با توانایی های مختلف و پیشرفت داستان جسورانه ، نفس بیننده رو توگلوش حبس کنه . شاید اواسط این انیمه یه خورده خسته بشید اما با تغییر 360 درجه ی شخصیت شو اووما یه جون تازه میگیرید .

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
18. انگل: قاعده کلی – Parasyte: The Maxim – 2014

Parasyte: The Maxim با معادل فارسی انگل: قاعده کلی یکی از بهترین و تحسین شده ترین انیمه ها تو ژانر روانشناختی و ترسناکه ، کم کم داشتم فکر میکردم که داستان یه پسر دبیرستانی ضعیف که یه شبه قوی میشه دیگه کلیشه ای شده که ، این انیمه رو دیدم و مغزم ارور داد . به هیچ وجه تاکید میکنم به هیچ وجه این انیمه رو از دست ندید .

• تعداد قسمت : متاسفانه فقط 24
  • ژانر ها : ماجراجویی , علمی تخیلی , پسرانه , کمدی
داستان انیمه اکشن انگل: قاعده کلی Parasyte: The Maxim

داستان از این قراره که که یه جور موجودات فضایی که ما با نام “انگل” میشناسیمشون از طریق گوش وارد سر انسانها میشن و مغزشونو میخورن و جاشو تسخیر میکنن و در نتیجه کنترل بدن انسان رو بدست میگیرن . از شانس خوب (شینیچی ایزومی) شخصیت اصلی ما وقتی که یه انگل به اتاقش میاد تا مغزشو بخوره ، هندزفری تو گوششه در نتیجه انگل که اگه وارد بدنش نشه میمیره دستشو میخوره و جای دستشو میگیره ولی نمیتونه به طور کامل شینجی رو کنترل کنه .

میگی (همون موجود فضایی) و شینجی یاد میگیرن در کنار هم زندگی کنن و با انگل هایی که انسان ها رو فقط به عنوان غذا میبینن مبارزه کنن .

آرت زیبا ، داستان جدید و جذاب ، خط داستانی درگیر کننده و فیلتر شدن این انیمه توسط چین از جمله دلایلیه که نشون میده نباید این انیمه جذاب رو از دست بدید . دیدن این انیمه فقط 8 ساعت از وقتتون رو میگیره پس منتظر چی هستید ؟؟؟

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
19. دکتر استون – Dr. Stone – 2019

Dr. Stone یه انیمه ی ناب با داستانی جدید و جذابه ، احتمالا بعد از دیدن این انیمه عاشق علم شیمی میشید . در کل انیمه های ژانر آخر الزمانی جذابن حالا بیای این ژانر رو با علم هم قاطی کنی که دیگه غوغا میشه . پیشنهاد میکنم اگر به علم و چیزای علمی علاقه مندید حتما این انیمه رو ببینید ( البته اگه علاقه مند نباشید و این انیمه رو ببینید احتمالا علاقه مند میشید)

• تعداد قسمت : فصل اول 24 / فصل دوم 11
  • ژانر ها : ماجراجویی , علمی تخیلی , پسرانه , کمدی
داستان انیمه اکشن دکتر استون Dr. Stone

بعد از 5 سال نگه داشتن احساسات ناگفته توی سـ*ـیـ*ـنـ*ـه، تایجو اوکی دبیرستانی بالاخره آماده ـست که عشقش رو به یوزوریها اوگاوا اعتراف کنه. با این حال درست وقتی که تایجو شروع به اعتراف میکنه، نور کور کننده سبزی به زمین میتابه و تمام انسان های روی زمین رو به سنگ تبدیل میکنه. ( وقتی میگن یارو نحسه منظورشون یه همچین چیزیه ) چند هزار سال بعد، تایجو بیدار میشه و میبینه که جامعه مدرن دیگه وجود نداره و طبیعت توی این چندین سال به انسانیت غلبه کرده. توی دنیایی که پر از مجسمه های سنگیه، تایجو با یه انسان زنده دیگه رو به رو میشه: دوستش، سنکو، که عاشق علمه و چند ماهه که فعالیتش رو شروع کرده.

قدرت بدنی تایجو و مغز سنکو با هم ترکیب میشن که راز پشت سنگ شدگی رو فاش کنن. با این حال، نقشه اصلی سنکو توسط کسی که نجاتش میده با تهدید مواجه میشه. توی این مدت دلیل پشت سنگ شدگی بشریت ناشناخته میمونه.

شاید یکی از ایرادات این انیمه هیجانشه که میتونست بیشتر باشه و پتانسل اینو داشت که بتونه با روح و روان مخاطب یه مقدار بازی کنه و مشکلات شخصیت ها سخت تر حل بشه نه اینکه همیشه “هلو بپر تو گلو” باشه .

Loura

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
ارسال‌کننده‌ی برتر ماه
امتیاز کسب شده
26
20. فیت/استی نایت – Fate/stay night – 2014

Fate/stay night یکی از اولین انیمه هاییه که دیدم و با اینکه سر هماهنگ کردن زیرنویسش دهنم سرویس شد ( فک کنم حالا زیرنویس هماهنگ موجود باشه !) اما ارزششو داشت و واقعا ازش لذت بردم . فیت استی نایت یه انیمه اکشن عاشقانه ی فانتزیه که شخصیت پردازی و فایتای کول و باحالی داره ، داستانشم که خداس !

به زودی بهترین ترتیب دیدن سری انیمه های fate رو هم به صورت مفصل تو یه مقاله ی دیگه براتون توضیح میدم . ( احتمالا طولانی بشه اما ارزششو داره )

• تعداد قسمت : 24
  • ژانر ها : اکشن , ماوراء طبیعی , جادویی , عاشقانه , فانتزی
داستان انیمه اکشن جادوییه فیت/استی نایت Fate/stay night

داستان در مورد هفت مبارزه که هرکدومشون به یک ارباب خدمت میکنن تا بتونن تو یه مبارزه که به جامی مقدس منتهی میشه شرکت بکنن ، پسر بچه ی دبیرستانی به نام “شیرو” که از این اتفاقات بی خبره به طور ناخواسته مبارزه ی دو تن از ارباب ها رو میبینه و همین باعث میشه که خودش هم بصورت ناخواسته وارد این مبارزات بشه و …

اگه مثل من به انیمه هایی که چند نفر تا حد مرگ برای رسیدن به یه جایزه ی مشخص با هم مبارزه میکنن علاقه مندید به هیچ وجه این انیمه رو از دست ندید .

اگه دوست دارید انیمه های دیگه ای در این سبک معرفی کنم فقط کافیه بخواید